V niedziela zwykła – 5 lutego 2023

V niedziela zwykła – 5 lutego 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

6 luty /poniedziałek/ – Wsp. świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

10 lutego /piątek/ – Wsp. św. Scholastyki, dziewicy;

11 lutego /sobota/ – Wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

 1. Dziś w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 9.30 otrzymają od swoich rodziców modlitewniki. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.
 2. W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 16.00.
 3. We wtorek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Józefa.
 4. W środę po Mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem.
 5. W środę po Mszy św. popołudniowej spotkanie dla ministrantów i lektorów.
 6. W piątek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz spotkanie Oazy.
 7. W sobotę /11 lutego/ w wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy przeżywać w Kościele XXXI Światowy Dzień Chorego. Ojciec Święty Franciszek hasłem tegorocznego Światowego Dnia Chorych uczynił słowa: „Miej o nim staranie” (Łk 10, 35). Msza św. o godz. 9.30 w intencji chorych z naszej parafii oraz za opiekujących się chorymi, połączona z udzielaniem sakramentu chorych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwo lourdzkie /indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem/. Od godz. 9.00 możliwość spowiedzi św. Prosimy o umożliwienie osobom chorym i starszym przyjazdu do Kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Przed Mszą św. popołudniową śpiewane nieszpory. To druga niedziela miesiąca – taca gospodarcza na ogrzewania Kościoła. Tego dnia odbędzie się również zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.
 9. Sakrament bierzmowania będzie udzielony młodzieży 17 maja 2023 r. o godz. 18.00.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny /10 zł/ i Niedziela /10 zł/.
 11. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję parafianom z Dąbrowicy od nr 301 do nr 350 za zbiórkę ofiar na kwiaty do Kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim za pomoc w złożeniu szopki i dekoracji bożonarodzeniowych w minionym tygodniu oraz za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.
 12. W imieniu Mariusza Bajdy, jego rodziny, Chóru Parafialnego “Soli Deo” z Tarnowskiej Woli i własnym dziękuję za złożone ofiary na koncercie kolęd i pastorałek w ubiegłą niedzielę.
 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Małgorzata Serafin zamieszkała w Skopaniu i Sławomir Paweł Urbaniak zamieszkały w Kaczakach – zapowiedź pierwsza oraz Agnieszka Marek zamieszkała w Rzeszowie, par. pw. bł. ks. Jana Balickiego i Przemysław Marek pochodzący z Dąbrowicy, zamieszkały w Rzeszowie, par. pw. bł. ks. Jana Balickiego – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania kancelarii parafialnej.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów.

Dodaj komentarz