IV niedziela zwykła – 29 stycznia 2023 r

IV niedziela zwykła – 29 stycznia 2023 r

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

31 stycznia /wtorek/ – Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;

2 lutego /czwartek/ – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej;

3 lutego /piątek/ – Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.

 1. Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10. śpiewane nieszpory. Po Mszy św. o godz. 11.00 na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Parafialnego “Soli Deo” z Tarnowskiej Woli. Podczas koncertu będą zbierane ofiary na rzecz podopiecznego fundacji „Siepomaga.pl” Mariusza Bajdy, mieszkańca naszej parafii.
 2. W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 16.00.
 3. We wtorek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Józefa.
 4. W środę po Mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać do skrzynki, która znajduje się pod chórem.
 5. W środę po Mszy św. popołudniowej spotkanie dla ministrantów i lektorów.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca lutego.
 7. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Dzień modlitw w intencji osób konsekrowanych. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Taca przeznaczona na klasztor Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 8. W czwartek na Mszę św. o godz. 16.00 serdecznie zapraszam dzieci klas 3 z rodzicami w ramach przygotowań do I Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie w kościele. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci otrzymają od swoich rodziców modlitewniki.
 9. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 10. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i spowiedź pierwszopiątkowa. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz spotkanie Oazy. Na Mszy św. o godz. 7.00 i 16.00 poświęcenie jabłek oraz specjalne błogosławieństwo z racji wspomnienia św. Błażeja. Zwracamy się prośbą o przekazanie jabłek na uroczystość poświęcenia. Osoby, które chciałyby je przekazać proszę o kontakt.
 11. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków do Kaczaków, drugi od Ślęzaków do Dąbrowicy.
 12. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 15.20, po nim Msza św.
 13. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00. Przed Mszą św. popołudniową śpiewane nieszpory.
 14. Prosimy parafian z Dąbrowicy od nr 301 do nr 350 o zbiórkę ofiar na kwiaty do Kościoła i przekazanie ich pani Teresie Ślusarz.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny /10 zł/ i Niedziela /10 zł/.
 16. Prosimy zamawiać intencje rocznicowe i jubileuszowe z kilku miesięcznym wyprzedzeniem.
 17. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o świątynie i plac przykościelny.
 18. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów.
 19. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Jacek Kołłątaj z Dąbrowicy oraz śp. Piotr Łapa ze Ślęzaków. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie!!!

Dodaj komentarz