XXI Niedziela zwykła – 27 sierpnia 2023

Poniedziałek /28 sierpnia/ Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

Wtorek /29 sierpnia/ Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00.

2. Msze św. w dni powszednie: poniedziałek, wtorek o godz. 7.00; środa o godz. 18.00; czwartek, piątek, sobota o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

3. We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.

4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje modlitewne do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

5. W piątek /1 września / przypada 84. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwach o poległych w obronie naszej Ojczyzny.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca.

7. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Zachęcamy w tym czasie do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

8. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków do Kaczaków, drugi ksiądz od Ślęzaków do Dąbrowicy.

9. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 17.20, po nim Msza św.

10. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

11. Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2023/2024 w poniedziałek /4 września/ o godz. 8.00 Mszą św. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby rozpoczęli nowy rok pracy przystępując do spowiedzi świętej i Komunii św.

12. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.

15. W minionym tygodniu odeszli: śp. Anna Chmielowiec z Dąbrowicy oraz śp. Stanisław Adamiec pochodzący z Dąbrowicy i zamieszkały w Ropczycach. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie.