XXII Niedziela zwykła – 3 września 2023

XXII Niedziela zwykła – 3 września 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Piątek /8 września/ Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Siewnej/ – poświęcenie ziarna siewnego na każdej Mszy św.

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. W czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

 3. Jutro /4 września/ rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2023/2024. Na Mszy św. godz. 8.00 będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i dary Ducha Św. dla uczniów, nauczycieli, pracowników i dyrekcji naszych szkół. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby rozpoczęli nowy rok pracy przystępując do Spowiedzi i Komunii św.

 4. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 17.00.

 5. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII i VI.

 6. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje modlitewne do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się o liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele, szczególnie z naszej Parafii. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Możliwość w tym czasie skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

 8. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo od Miłosierdzia Bożego.

 9. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. wieczorowej.

 10. Zapraszamy dzieci i młodzież do przyłączenia się do grup parafialnych.

 11. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych. Zapraszamy dzieci z rodzicami na wspólną modlitwę. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. Jest to druga niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

 12. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów. Niech Pan Bóg błogosławi rozpoczynającym nowy rok szkolny.

 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii: śp. Józefę Pruś ze Ślęzaków-Zawodzian. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie!!!