XXIII Niedziela zwykła – 10 września 2023

Środa /13 września/ Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

Czwartek /14 września/ Święto Podwyższenia Krzyża Świętego /odpust w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie, suma odpustowa o godz. 18.00/;

Piątek /15 września/ Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

Sobota /16 września/ Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.

1. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

2. Dzisiaj rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania, który będzie trwał od 10 do 16 września 2023 roku.

3. W dniu dzisiejszym w Markowej k. Łańcuta odbywa się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci. Za ich przyczyną módlmy się o dobre i pobożne wychowanie dzieci i młodzieży w naszych domach, szkołach i parafii.

4. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

5. We wtorek /12 września/ po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa. Po nabożeństwie spotkanie Zelatorów Róż Różańcowych w Domu Katechetycznym.

6. W środę /13 września/ procesja fatimska do kapliczki na Borku. Msza św. w tym dniu o godz. 17.00, po niej procesja. Proszę strażaków o pomoc w zabezpieczeniu procesji.

7. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

8. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. wieczorowej.

9. Zapraszamy dzieci i młodzież do przyłączenia się do grup parafialnych.

10. W sobotę /16 września/ w Sanktuarium św. Józefa w Nisku odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Zachęcamy mężczyzn z naszej Parafii do indywidualnej Pielgrzymki. Rozpoczęcie o godz. 9.00.

11. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

12. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Dziękujmy za dzisiejszą tacę gospodarczą.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów.