XXV Niedziela zwykła – 24 września 2023

XXV Niedziela zwykła – 24 września 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Środa /27 września/ Wsp. św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

Czwartek /28 września/ Wsp. św. Wacława, męczennika;

Piątek /29 września/ Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała /Dzień imienin śp. ks. kan. Michała Dzióby/;

Sobota /30 września/ Wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. Taca przeznaczona jest na remont Katedry w Sandomierzu.

 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

 3. We wtorek po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo do św. Józefa.

 4. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę o godz. 16.45.

 5. W środę po Mszy św. wieczorowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje modlitewne do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 6. W ramach ogólnopolskiego wydarzenia „Koronka na ulicach świata” zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia we czwartek o godz. 15.00  przy krzyżu obok plebani /przy drodze w kierunku Dąbrowicy/.

 7. W piątek po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 8. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. wieczorowej.

 9. W tym tygodniu przypada pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klas trzecich, przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają poświęcone różańce. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, po nim zmiana tajemnic różańcowych i Msza św.

 10. W niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dzieci, młodzież i dorosłych. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o godz. 15.30. Różaniec poprowadzą grupy parafialne i Róże różańcowe. Plan umieszczony jest w gablocie.

 11. Zapraszamy członków Róż Różańcowych do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Włostowa w dniu 7 października /sobota/. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 7.30. Zapisy w zakrystii.

 12. Dom pomocy im. Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty przy parafii rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, który zapewnia całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym, w podeszłym wieku, zwraca się z prośbą do mieszkańców parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ślęzakach o dobrowolne wsparcie placówki płodami rolnymi oraz produktami o dłuższym terminie spożycia /makaron, ryż, kasza, mąka itp./. Dary można przywozić na plebanie przed lub po wieczornej Mszy św. do piątku /29 września/. Osoby, które nie mogą dostarczyć darów, proszę o zgłoszenie się do zakrystii. Pan Edward Cag w sobotę /30 września/ po godz. 8.00 przyjedzie po odbiór darów.

 13. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.