XXVI Niedziela zwykła – 1 października 2023

XXVI Niedziela zwykła – 1 października 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /2 października/ Wsp. Świętych Aniołów Stróżów;

Środa /4 października/ Wsp. św. Franciszka z Asyżu;

Czwartek /5 października/ Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

Sobota /7 października/ Wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różańce. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, po nim zmiana tajemnic różańcowych i Msza św.

 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00.

 3. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po wieczornej Mszą św., w niedziele o godz. 15.30. Zachęcam do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Różaniec prowadzą grupy parafialne i Róże różańcowe. Plan na najbliższy tydzień zawieszony w gablocie.

 4. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę o godz. 15.45.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 6. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Możliwość w tym czasie skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Nabożeństwo różańcowe w tym dniu o godz. 16.30.

 7. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i spowiedź św. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas szóstych i siódmych.

 8. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. wieczorowej.

 9. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków, przez Kaczaki do Ślęzaków, drugi ksiądz odwiedzi chorych w Dąbrowicy.

 10. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 16.30, po nim Msza św.

 11. Zapraszamy członków Róż Różańcowych do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Włostowa w dniu 7 października /sobota/. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 7.30. Zapisy w zakrystii.

 12. Uroczystości kończące Jubileusz 800-lecia śmierci bł. Wincentego Kadłubka odbędą się w niedzielę za tydzień w Sandomierzu. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w kościele seminaryjnym i przemarsz do katedry na Mszę Św. o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.
 13. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, po nim Msza św. Jest to druga niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę Gościa Niedzielnego. W zakrystii do nabycia Gość Niedzielny Ekstra. Matka uczniów poświęcony objawieniom maryjnym w cenie 14 zł.

 15. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół, plac przykościelny i teren przy plebanii. Bóg zapłać za złożone dary dla Domu pomocy im. Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty przy parafii rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu.

 16. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.

 17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły: śp. Zofia Dryka z Kaczaków oraz śp. Bronisława Ortyl z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie!!!