XXVI Niedziela zwykła, rok C – 25 września 2022

Wtorek /27 września/ Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

Środa /28 września/ Wspomnienie św. Wacława, męczennika;

Czwartek /29 września/ Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała /Dzień imienin śp. ks. kan. Michała Dzióby/;

Piątek /30 września/ Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

Sobota /1 października/ Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Taca przeznaczona jest na remont Katedry w Sandomierzu. O godz. 15.00 koncert zespołu „Zbrucz” z Tarnopola na Ukrainie, który będzie również śpiewał na Mszy św. o godz. 15.30.

2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa.

4.  W ramach ogólnopolskiego wydarzenia „Koronka na ulicach świata” zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w najbliższą środę o godz. 15.00 przy krzyżu przy drodze na cmentarz.

5. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę o godz. 16.45.

6. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne można składać do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

7. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. wieczorowej.

8. Zapraszamy członków Róż różańcowych do udziału w diecezjalnym spotkaniu Kół Żywego Różańca w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Radomyślu nad Sanem w dniu 1 października /sobota/. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 8.30. Zapisy w zakrystii.

9. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dzieci, młodzież i dorosłych. Różaniec poprowadzą grupy parafialne i Róże różańcowe. Plan umieszczony jest w gablocie.

10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca.

11. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków do Kaczaków, drugi od Ślęzaków do Dąbrowicy.

12. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 17.30, po nim Msza św.

13. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klas trzecich, przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, po nim zmiana tajemnic różańcowych i Msza św.

14. Caritas Diecezji Sandomierskiej ogłasza zbiórkę charytatywną pt.: Pomóż Ukrainie przetrwać zimę, w dniach 2-9 października na terenach parafii w całej diecezji sandomierskiej będą zbierane używane grzejniki elektryczne typu farelka i olejowe oraz używana odzież zimowa w dobrym stanie.  Przedmioty te będą zawiezione do Ukrainy wraz z konwojem pomocy humanitarnej. Szczegóły zbiórki podam w przyszłą niedzielę.
  15. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół, plac przykościelny.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę /10 zł/ i Gościa Niedzielnego /8 zł/.

17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.

18. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Stanisława Banasiaka z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!!!