XXVII Niedziela zwykła – 8 października 2023

XXVII Niedziela zwykła – 8 października 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /9 października/ – Wsp. bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, Patrona diecezji;

Piątek /13 października/ – Wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

 1. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, po nim Msza św.

 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00.

 3. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po wieczornej Mszą św., w niedziele o godz. 15.30. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Różaniec prowadzą grupy parafialne i Róże różańcowe. Plan na najbliższy tydzień umieszczony jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

 4. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę o godz. 15.45.

 5. W piątek /13 października/ ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 17.00 udamy się w procesji na cmentarz. W tym dniu przypadają imieniny ks. bpa seniora Edwarda Frankowskiego.

 6. W sobotę /14 października/ święto Komisji Edukacji Narodowej, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich nauczycielach i pracownikach oświaty.

 7. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, po nim Msza św. W tym dniu będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek środków na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę Gościa Niedzielnego.

 9. Kartki wypominkowe za zmarłych wyłożone są na ołtarzach bocznych oraz przy wyjściu z kościoła.

 10. Składamy podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół, plac przykościelny i teren przy plebanii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą.

 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.

 12. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła śp. Urszula Krzemyk ze Ślęzaków. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie!!!