XXXI Niedziela zwykła – 30 października

Wtorek /1 listopada/ Uroczystość Wszystkich Świętych;

Środa /2 listopada/ Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych;

Piątek /4 listopada/ Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

1. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, po nim Msza św. Zbiórka do puszek na „jesienną pomoc” dla Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 16.00.

3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 16.00 ostatnie nabożeństwo różańcowe. Odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” za otrzymane łaski, które otrzymaliśmy przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej.

4. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30, 9.30. O godz. 12.00 nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu i po nim Msza św. /jeśli pogoda pozwoli/. Nie ma Mszy św. o godz. 15.30.

5. W Uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu w godzinach od 9.00 do 13.00 będzie prowadzona kwesta przez członków Rady parafialnej na dalsze prace przy ogrodzeniu cmentarza.

6. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz od 1 do 8 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych, modląc się za zmarłych „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga”, przyjmując w dniu nawiedzenia Komunię Św.

7. W Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 7.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo za zmarłych.

8. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych. Modlitwa wypominkowa w dni powszednie po Mszy św. popołudniowej według planu, który jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Kartki wypominkowe za zmarłych wyłożone są na ołtarzach bocznych oraz przy wejściu do kościoła. Proszę napisać z jakiej części parafii są wypominki. Na stronie internetowej parafii znajduje się link do aplikacji dla osób, które pragną modlić się za zmarłych. Zebrane są w niej różne modlitwy, w których błagamy o Boże Miłosierdzie dla dusz w czyśćcu cierpiących.

9. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę po Mszy św. popołudniowej.

10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek po Mszy św. popołudniowej.

11. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. popołudniowej.

12. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

13. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Nabożeństwo za zmarłych po Mszy św.

14. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i spowiedź św. Nabożeństwo za zmarłych po Mszy św.

15. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec za zmarłych o godz. 15.20, po nim Msza św.

16. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków do Karczków, drugi od Ślęzaków na Borku do Dąbrowicy.

17. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

19. W zakrystii prowadzone są zapisy na przyszłoroczny „Kalendarz rolniczy”.

20. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych zadbajmy o czystość na naszym cmentarz i wokół niego. Proszę, aby śmiecie wyrzucać bezpośrednio do kontenerów /dostawione kontenery/ i nie wyrzucać odpadów plastikowych i szklanych na kompostownik.

21. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.

22. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Stanisław Trela z Kaczaków oraz śp. Bronisława Cebula ze Ślęzaków. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie.