XXXII Niedziela zwykła – 6 listopada 2022

XXXII Niedziela zwykła – 6 listopada 2022

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Środa /9 listopada/ Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto;

Czwartek /10 listopada/ wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

Piątek /11 listopada/ wsp. św. Marcina z Tours, biskupa;

Sobota /12 listopada/ wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika.

 1. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 16.00.

 3. Zachęcamy do uzyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych w dniach 1-8 listopada: nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga”, przyjmując w dniu nawiedzenia Komunię Świętą.
 4. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej we wtorek po Mszy św. popołudniowej.

 5. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę po Mszy św. popołudniowej.

 6. W piątek, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Świętować będziemy 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i sprawujących w niej władzę.

 7. 11 listopada o godz. 16.00 na Placu przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Nowej Dębie odbędzie się Gminne Ognisko Patriotyzmu – wspólne rodzinne śpiewanie pieśni patriotycznych, powstańczych i harcerskich z harcerzami z 2 Szczepu Harcerskiego “Szkwał” z Tarnowskiej Woli. W razie deszczu spotkanie odbędzie się w Sali Widowiskowej SOK-u.”

 8. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz udzielił wszystkim Wiernym Diecezji Sandomierskiej i osobom przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania w piątek, 11 listopada br. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru tego dnia.

 9. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. Zbiórka do puszek na organizację „Kościół w potrzebie”. Druga niedziela miesiąca taca gospodarcza.

 10. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych. Modlitwa wypominkowa w dni powszednie po Mszy św. popołudniowej według planu, który jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Kartki wypominkowe za zmarłych wyłożone są na ołtarzach bocznych oraz przy wejściu do kościoła. Proszę napisać z jakiej części parafii są wypominki.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

 12. W zakrystii prowadzone są zapisy na przyszłoroczny „Kalendarz rolniczy”.

 13. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za troskę o kościół i plac przykościelny.

 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.